Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Cocciante, nesër në Tiranë do të dekorohet nga Nishani

Cocciante, nesër në Tiranë do të dekorohet nga Nishani

0 Komentet 🕔06.06.2013 - 18:42

Kantautori italian, Richardo Cocciante mbërrin më 7 qershor në Tiranë dhe do të dekorohet nga Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani.

Kjo vizitë do të mirëpritet nga krerët e vendit pas mbështetjes së vazhdueshme që Cocciante i dha këngëtares shqiptare Elhaida Dani. Sëbashku me kantautorin e mirënjohur, në Tiranë do të vijë edhe fituesja e “The Voice of Italy”, Elhaida Dani.

Cocciante dhe Dani do të mirëpriten në aeroportin “Nënë Tereza” nga autoritetet e Ministrisë së Turizmit, Kulturës, Rinisë dhe Sporteve dhe më pas do të do të takohen me ministrin e këtij institucioni.

Ricardo Cocciante do të vijë në Shqipëri për një vizitë dy ditore, ku do të takohet me Presidentin Nishani dhe kryeministrin Sali Berisha.

/Rovena Dupi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
9°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Pjesërisht vranët
13°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Chance of Shiu!
11°/0°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Bore!
0°/-3°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore! Showers
0°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore! Showers
-3°/-6°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
2°/1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore!
4°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore!
-1°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214