Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Çfarë pritet të sjellë Apple me iPhone 6

Çfarë pritet të sjellë Apple me iPhone 6

0 Komentet 🕔27.05.2013 - 07:39

Sipas dizajnerit të njohur, Ran Avni, iPhone i ardhshëm do të ketë ekran të teknologjisë Retina në Full HD. Është e sigurtë që iPhone 6 do të ketë iOS 7 të instaluar nga Jonathan Ive. Për sa i përket butonave të volumit do të jenë vetëm me teknologjinë touch sensitive.

Mekanizmi i iPhone 6
Ne kemi parë tashmë një iPad me 128Gb, përse jo të mos e kemi dhe një iPhone 128Gb. Ajo do të kushtojë shumë, por përdoruesit e Apple nuk do ta kenë problem këtë gjë.

Kamera e iPhone 6
Vitet e kaluara Apple ka blerë kamera tek Sony, por këtë vit Apple do te ketë një kamera 13 megapixel që merr më pak hapsirë dhe nuk prish cilësinë e imazheve.

Përdoruesit e iPhone 6 do të kenë mundësin të mos humbin asgjë nga njoftimet që ju nevojiten. Për të lajmëruar njoftimet, iPhone do të përdori një drit LED të instaluar në trupin e telefonit.

Sipas Ran, iPhone i ardhshëm do të jetë më i hollë se iPhone 5, do të ketë teknologji audio Stereo, ndërsa teknologjia e karikimit të baterisë do të bëhet edhe nëpërmjet rrjetit Wi-Fi. Ndërsa struktura e jashtme e iPhone do të jetë e padeportueshme nga lëngjet.

/Altin Tufa/

Apple-iPhone 6-Concept (12)

Apple-iPhone 6-Concept (15)

Apple-iPhone 6-Concept (14)

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr