Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Cërvenkovski largohet nga drejtimi i LSDM-së

Cërvenkovski largohet nga drejtimi i LSDM-së

0 Komentet 🕔26.04.2013 - 13:25

Kryetari i Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë, Branko Cërvenkovski ka paraqitur dje dorëheqjen e tij para Këshillit të Përgjithshëm të këtij subjekti politik. Lideri i opozitës e ka cilësuar këtë vendim si të pakthyeshëm.

Cërvenkovski deklaroi se nuk do të kandidojë më për postin e kryetarit të partisë në kongresin e ardhshëm që do të mbahet në muajin qershor. Ai shpjegoi se nuk ka pasur sukses që mendimin e tij ta imponojë në partinë më të madhe opozitare.

“Meqë nuk mundeni t’i mbështesni vendimet e mia, unë paraqes një dorëheqje të parevokueshme”, deklaroi kryetari i opozitës maqedonase dje në mbrëmje në një deklaratë për shtyp për median.

Me këtë akt ka nisur zyrtarisht gara për kryesinë e partisë më të madhe opozitare në Maqedoni. Deri më tani kandidatë më të mundshëm për kryetar janë Zoran Zaev, Igor Ivanovski, Zoran Jovanovski dhe Kire Naumov. Naumov është i vetmi që deri më tani ka shprehur publikisht ambiciet për kreun e LSDM-së, duke pasur përkrahjen e ish-funksionarëve Vllado Buçkovski, Gjorgji Spasovit dhe Mile Zaçeviqit.

Kongresi i radhës i LSDM-së është planifikuar të mbahet më 2 qershor. Deri atëherë pritet të zhvillohet një garë e brendshme për kreun e partisë më të madhe opozitare maqedonase.

/Romina Qama/
 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 18, 2018
Chance of a Thunderstorm
29°/18°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 19, 2018
Chance of a Thunderstorm
32°/18°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 20, 2018
Chance of a Thunderstorm
32°/19°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 18, 2018
Thunderstorm
26°/16°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on June 19, 2018
Chance of Shiu!
22°/16°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 20, 2018
Chance of a Thunderstorm
27°/16°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on June 18, 2018
Chance of Shiu!
27°/16°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 19, 2018
Chance of a Thunderstorm
28°/15°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on June 20, 2018
Pjesërisht vranët
30°/16°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr