Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Cavani i thotë po Juventusit

Cavani i thotë po Juventusit

0 Komentet 🕔09.05.2015 - 14:17

Uruguaiana i është  premtuar Juves, por Zlatan dëshiron largimin dhe PSG nuk mund të privohet nga dy yje.

Në Itali e quajnë premtimi i martesës. Edinson Cavani dhe Juve janë të gatshëm që të lidhen deri në 2019. Në orët e fundit sulmuesi uruguajan ka hequr dyshimet e fundit dhe i dha OK për trasferim Beppe Marotta dhe Fabio Sporti.

Në fakt ish-sulmuesi i Napolit ka konsideruar gjithmonë një mundësi Juventusin, madje edhe kur Atletico Madrid dukej rrotull. Është e qartë, megjithatë,  për të bërë një ndryshim në këtë lloj kalibri është aspekti ekonomik. Dhe Edinson Canani dëshiron një pagë  të lartë pothuajse të barabartë me atë që gëzon tani tek Paris Saint Germain, dmth 7.5 milionë euro.0

Përveç kësaj kampionët e Italisë janë të angazhuar për të bërë atë të nënshkruajë një kontratë deri në 2018. Duke pasur parasysh se El Matador tani është 28 vjeç, Juventus e shikon ende me perspektive për të ardhmen. Por tani fillon fazën më delikate, sepse Juve nuk  ka raporte të mira me PSG, edhe për shkak se Italianet nuk duan të zgjojnë një qen të fjetur … Gjithkush e di se Nasser Al Khelaifi mund ta çojë Paul Pogban në kryeqytetin francez. Në Torino,  janë duke u rrekur për ta konfirmuar Pogla-n si “mister 100 milionëshi”  dhe dëshirojnë ta mbajne edhe për sezonin e ardhshëm.

Gjithcka mbetet të shihet nëse Juve do të tentoj të trasferoj Cavanin duke parë që nga ky i fundit nuk kanë munguar mesazhet e dashurisë.

/Ermand Vrapi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Chance of Shiu!
16°/5°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
13°/-1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Pjesërisht vranët
13°/3°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Chance of Shiu!
8°/-2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
10°/1°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Clear
14°/3°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Overcast
11°/2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Pjesërisht vranët
7°/-4°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Clear
8°/-3°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr