Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Cani: Ja si do të rritet çmimi i energjisë

Cani: Ja si do të rritet çmimi i energjisë

0 Komentet 🕔11.10.2014 - 10:11

Qveria ka gjetur zgjidhjen përfundimtare për rritjen e çmimit të energjis. Sipas saj nuk do të ketë më fashë deri 300 kwh. Sipas ministrit tw Financave në këtë formë po mendohet për kompesimin e të varfërve.

Nga Uashingtoni, ku po diskuton me FMN , ministry i Financave, Cani shprehet se do të hiqet fasha e 300 kilovatëve të parë, e cila ka një çmim të ulët. Në një intervistë të dhënë për “Monitor” Cani ka sqaruar debatin me Fondin për taksat dhe buxhetin e ri për vitin 2014, ku duket se problem i energjisë po mban pend marrëveshjen e radhës me FMN.

Çmimi i energjisë

Deri më tani çmimi i energjisë për qytetarët ka qenë i diferencuar, ndërkohë që tashmë do të rritet për të gjithë. Përkatësisht për 300 kilovatët e parë çmimi është 7.7 lekë/kwh, ndërkohë që energjia e konsumuar mbi këtë sasi ka çmimin 13.5 lekë/kwh. Në lidhje me rritjen e çmimit të dritave Cani përgjigjet se kjo është një çështje e mbyllur dhe nuk ka një axhendë diskutimi për të.

/Objektiv.al/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 20, 2018
Shiu!
13°/7°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 21, 2018
Chance of Shiu!
15°/7°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on February 22, 2018
Overcast
16°/7°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 20, 2018
Bore!
2°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 21, 2018
Bore!
2°/0°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 22, 2018
Bore!
2°/-1°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 20, 2018
Chance of Shiu!
8°/3°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on February 21, 2018
Overcast
9°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 22, 2018
Chance of Shiu!
10°/4°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr