Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Cani: Fatura për borxhin ndaj biznesit më 30 nëntor

Cani: Fatura për borxhin ndaj biznesit më 30 nëntor

0 Komentet 🕔22.10.2013 - 16:49

Ministri i Financave, Shkëlqim Cani gjatë konferencës për auditimin e ministrive dhe ecurinë e procesit, bën me dije se më datë 30 nëntor del fatura për borxhet që qeveria i ka biznesit.

Sipas ministrit Cani,“Ekzistenca e detyrimeve ndaj biznesit është një borxh i fshehtë. E pamë të arsyeshme shlyerjen e detyrimeve, pasi kanë ndikim në ekonomi. Buxheti ka detyrime edhe ndaj palëve të treta, si vendimet e gjykatave. Procesi do të jetë transparent dhe sipas standardeve ndërkombëtare. Kjo është sfidë për të njohur borxhin ndaj bizneseve, Deloitte është një kompani prestigjoze”.

Ndër të tjera Cani theksoi se buxheti 2014 nuk do të jetë i varur nga borxhet që po evidentojmë ndaj bizneseve.

“Gjatë vizitës në Washington po diskutojmë me FMN dhe BB për shlyerjen e borxheve ndaj biznesit. Pagesa ndaj bizneseve me një këst, sapo të sigurohet kredia,në mënyrë që të nxitet ekonomia” tha Cani.

Sipas tij mbi 250 biznese kanë aplikuar në ministri për shlyerjn e borxheve.

/Erilda Sulika/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on March 17, 2018
Overcast
23°/11°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 18, 2018
Chance of Shiu!
17°/11°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 19, 2018
Shiu!
13°/8°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 17, 2018
Shiu!
9°/0°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on March 18, 2018
Bore! Showers
4°/-3°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on March 19, 2018
Bore! Showers
-2°/-5°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on March 17, 2018
Mostly Cloudy
22°/10°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 18, 2018
Shiu!
16°/6°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 19, 2018
Chance of Shiu!
13°/3°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr