Çaji i kamomilit dhe limoni kundër djersitjes

0

Të gjithë kanë probleme me djersitjen, që mund të vinë nga mbipesha, ose nga vrapimi i shpejtë, por edhe nga faktorë të tjerë. Studiuesit kanë zbuluar se përdorimi i çajit të kamomilit ndihmon në shmangijen e djerësitjes. Përdorimi është fare i thjeshtë, mjafton që ta zini çajin dhe ta hidhni në një gotë me sheqer e ti shtoni pak lëng limoni. Çajin mund ta konsumoni të ftohtë gjatë gjithë ditës. Nëse nuk keni çaj kamomili mund të përdorni edhe sherbelë. Ata që kanë mundësi mund edhe të bëjnë banjo me këto çajra sepse do të freskojnë trupin e tyre dhe do të ulin përqindjen e djerësitjes, por nuk duhet harruar pse pas dushit ne duhet të përdorim një krem ose të lyheni me pudër talk.

/Redjon Shtylla/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here