Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Buxheti i shtetit, 18 miliardë lekë më pak të ardhura

Buxheti i shtetit, 18 miliardë lekë më pak të ardhura

0 Komentet 🕔22.08.2013 - 11:19

Qeveria e re që do të vijë në pushtet në shtator mesa duket do të haset me një gropë fiskale nga qeveria aktuale.  Qeveria e Edi Ramës duhet të shikojë patjetër treguesit e saj fiskal.

Pa llogaritur ato të ardhura të munguara nga buxheti i shtetit që mbeten larg deklarimit, në shtatë muajt e parë të këtij viti, qeveria shqiptare është 18 miliardë lekë larg realizimit nga parashikimi i bërë.

Ministria e Financave tregon se gjatë kësaj periudhe, arkës së shtetit i mungojnë rreth 15 miliardë lekë të ardhura nga tatimet dhe doganat. Edhe pse ka kaluar afati i publikimit të treguesve fiskalë, akoma nuk është bërë një pasqyrim financiar, ndërsa kompensimi  i TVSH-së  për kompaninë ‘’Kurum  Internacional’’ të një shume prej 3 miliard lekësh nuk është  futur tek këta tregues. Kjo tregon se mungesës të 15 miliardëve ju shtohet dhe shuma e dhënë nga kjo kompani.

/Ariana   Saraçi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Shiu!
14°/5°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Chance of Shiu!
13°/2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
14°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Bore!
2°/-1°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Overcast
3°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore!
1°/-3°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Pjesërisht vranët
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Mostly Cloudy
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
3°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214