Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Burns: Serbia të njohë Kosovën

Burns: Serbia të njohë Kosovën

0 Komentet 🕔04.07.2013 - 08:25

Ish-ndihmës sekretari amerikan i Shtetit, Nicholas Burns, ka këshilluar Serbinë që ta njohë Kosovën.

Nicholas Burns në një derklaratë për “Zërin e Amerikës”tha: “Marrëveshja është një hap përpara, ndonëse nuk shkon deri aty ku ne të gjithë do të dëshironim. Mendoj se tani ka ardhur koha që qeveria e Serbisë ta pranojë se Kosova është një shtet i pavarur, që nuk do të kthehet në ndonjë formë vartësie tek Serbia, pas asaj lufte të përgjakshme.”

Ai gjithashtu shtoi se kjo është e vetmja rrugë për Serbinë që të antarsohet në Bashkimin Evropian dhe në NAT0

“Padyshim që kjo situatë është më e favorshme se sa ajo që ekzistonte për disa vjet që pas përfundimit të luftës në Kosovë”, tha ish-ndihmës Sekretari amerikan Shtetit, ligj në vendin e tyre, padyshim se thonë jo.

/Sonila Qazimi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr