Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Bulqizë, humb jetën minatori 50 vjeçar

Bulqizë, humb jetën minatori 50 vjeçar

0 Komentet 🕔16.06.2013 - 09:13

Një tjetër aksident është shënuar orët e para të mëngjesit në minierën e Bulqizës, ku humbi jetën minatori Bujar Suroçi.

Sipas të dhënave paraprake bëhet me dije se vdekja e 50-vjeçarit ka qenë aksidentale, pasi dyshohet të ketë rënë nga ashensori i minierës.

Policia po heton për rrethanat e aksidentit dhe po punohet për gjetjen e trupit të viktimës pasi ende nuk dihet ku ndodhet.

Ngjarje të tilla aksidentesh janë të shpeshta në këtë qytet, duke marrë jetën e shumë minatorëve. Kryesisht shkaku kryesor mbeten  kushtet e punës ku ata punojnë.

/Muzafere Dema/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr