Britani, bebi mbretëror tashmë ka një emër

0

Trashëgimtari më i ri i Fronit mbretëror britanik tashmë ka një emër, prindërit e tij vendosën që ai të njihet si Xhorxh Aleksandër Luis. Ndërkohë kanë kaluar 50 orë nga ardhja në jetë e bebit mbretëror dhe Duka me Dukeshën e Kembrixhit kanë zgjedhur emrin Xhorxh për vogëlushin e tyre, gjithashtu dhe emri më favorit për kompanitë e basteve në Britani.

Princi, i lindur të hënën e 22 korrikut, është i treti në radhë për marrjen e Fronit të Mbretërisë së trashëgueshme të Anglisë.

Aktualisht prindërit e rinj dhe foshnja e tyre janë transferuar në shtëpinë e prindërve të Kate në Bucklebury, në Berkshirë.

/Erilda Sulika/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here