Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Brazili mposht Meksikën, Nejmar dhuron spektakel.

Brazili mposht Meksikën, Nejmar dhuron spektakel.

0 Komentet 🕔20.06.2013 - 12:46

Brazili mposht Meksikën me rezultatin e pastër 2:0 në ndeshjen e dytë të kupës së konfederatës të zhvilluar në “Fortaleza”.

Skuadra e Brazilit ka qenë gjatë gjithë kohës dominuese e ndeshjes, por nuk munguan edhe tentativat e miqëve për të barazuar, por braziljanët ishin të mirëorganizuar duke mos i lënë meksikanët të dalin nga gjysëmfusha e tyre në minutat e fundit.

Nejmar dhuron spektakël ku në minutën e 9-të shënon nje gol fluturimthi dhe në golin e dytë ishte protagonist me një  lëvizje te shkathët u kalon dy mbrojtësve dhe pason topin te JO, ky i fundit nuk gabon dhe con rezultatin në 2:0.

Pas kësaj fitore Brazili arrin në gjasht pikë si edhe Italia, por Brazili merr kryesinë e grupit A më golavarazh më të lartë.

Ndeshjet  e ardhshme do të jenë vetëm formalitet per Meksikën dhe Japoninë, ndërsa Brazili dhe Italia luftojnë per vendin e parë.

/Mrenglen Kume/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Pjesërisht vranët
14°/4°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Shiu!
12°/6°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
12°/3°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore! Showers
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
1°/-3°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Ice Pellets
2°/-2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Overcast
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
4°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214