Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Brazil 2014, nis me “finale”

Brazil 2014, nis me “finale”

0 Komentet 🕔07.12.2013 - 13:26

Ballafaqimi i fundit në kampionatin e shkuar, do të sjellë fillimin e atij të ardhshmit. Kështu ka vendosur shorti për kampionatin botëror “Brazili 2014” i mbajtur të premten pasdite në qytetin Costa do Sauípe. Spanja do të filloj mbrojtjen e titullit të botës kundër Holandës, që ishte finalja e botërorit të fundit të mbajtur më 2012 në Afrikën e Jugut.
Ndërkohëmikpritesi i botërorit, Brazili ndeshjen hapëse do ta luaj me Kroacinë. Takimet e parë do të sjellin edhe përballjen e Anglisë dhe Italisë. Kampionët aktual të botës, nuk e kanë pritur këtë grup dhe presin telashe të mëdha. “Do të jetë shumë vështirë, të gjitha kombëtaret në grupin tonë janë të forta, por megjithatë do të tentojmë që të mbrojmë titullin e kampionit”, tha pas shortit selektori spanjoll, Vicente Del Bosque. Përveq Spanjës pjesë e Grupit B janëedhe Holanda, Kili dhe Australia. I dëshpëruar me shortin ka mbetur edhe selektori i Holandës, Luis Van Gaal.

Përbërja e grupeve “Brazili 2014”
GRUPI A: Brazili, Kroacia, Meksika, Kameruni
GRUPI B: Spanja, Holanda, Kili, Australia
GRUPI C: Kolumbia, Greqia, Bregu Fildishtë, Japonia
GRUPI D: Uruguaji, Kostarika, Anglia, Italia
GRUPI E: Zvicra, Ekuadori, Franca, Hondurasi
GRUPI F: Argjentina, Bosnja, Irani, Nigeria
GRUPI G: Gjermania, Portugalia, Gana, SHBA
GRUPI H: Belgjika, Algjeria, Rusia, Korea Jugore

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 18, 2018
Chance of a Thunderstorm
29°/18°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 19, 2018
Chance of a Thunderstorm
32°/18°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 20, 2018
Chance of a Thunderstorm
32°/19°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 18, 2018
Thunderstorm
26°/16°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on June 19, 2018
Chance of Shiu!
22°/16°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 20, 2018
Chance of a Thunderstorm
27°/16°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on June 18, 2018
Chance of Shiu!
27°/16°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 19, 2018
Chance of a Thunderstorm
28°/15°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on June 20, 2018
Pjesërisht vranët
30°/16°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr