Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

BQK: Kosova nuk do e ndërrojë Euron

BQK: Kosova nuk do e ndërrojë Euron

0 Komentet 🕔18.06.2014 - 10:00

Banka Qëndrore e Republikës së Kosovës përgënjeshtron zërat se ajo është duke u përgatitur për ndërrimin e valutës euro, shkryan Telegrafi.com. Zyrtarë të BQK-së sqaruan për opinionin publik se bëhet fjalë për një keqkuptim të fjalimit të guvernatorit Bedri Hamza në samitin e mbajtur në Budvë disa ditë më parë.

“E vërteta qëndron se Kosova do të vazhdojë së shfrytëzuari valutën euro si valutë zyrtare dhe nuk ka ndonjë plan e as nevojë për paraqitjen e një valute vendore”, thanë zyrtarë të BQK-së.

Sipas tyre mbajtja e euros si valutë i ka ofruar vendit një monedhë të qëndrueshme dhe me besim te qytetarët, që ka sjellë stabilitet financiar.

/Romina Qama/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr