Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Bolt kampion i 100 metrave edhe në Rusi

Bolt kampion i 100 metrave edhe në Rusi

0 Komentet 🕔12.08.2013 - 13:35

Kampionati Botëror i Atletikës në Rusi i rikthen titullin kampion në 100 metra xhamajkanit Usain Bolt.

Bolt e kishte humbur këtë titull para dy vjetësh në Daegu të Koresë Jugore ku u skualifikua për shkak të startit të gabuar.

Në garën që u zhvillua të dielën në stadiumin ‘‘Luzhniki’’ të Moskës Bolt rregjistroi kohën 9.77 sekonda, duke mos arritur të thyeje rekordin e tij botëror prej 9.58 sekondash të vendosur në Kampionatin Botëror të Berlinit në 2009.

Ndërkohë vendin e tretë e zuri Nesta Carter nga Xhamajka dhe të dytin Justin Gantlin nga SHBA.

Usain Bolt ka thënë se do të përsërisë suksesin e Londrës ku fitoi tre trofe.

/Romina Qama/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr