Bojan Kërkiç tek Ajaksi

0

Barcelona ka njoftuar se Bojan Kërkiç në sezonin e ardhshëm do të luajë për Ajaxin. Pas largimit të Rajan Babel dhe Miralem Sulejmani, klubi holandez ishte në kërkim të një sulmuesi, ndërsa 22-vjeçari konsiderohet si përforcim ideal.

Bojan është produkt i Akademisë së Barcelonës, mirëpo nuk ka arritur t’i plotësojë pritjet e klubit katalunas.
Në dy sezonet e fundit ai ka veshur fanellën e Romës dhe Milanit.

/Ariglon Pali/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here