Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Bllokohet sërish rruga në veri të Kosovës

Bllokohet sërish rruga në veri të Kosovës

0 Komentet 🕔04.07.2013 - 10:59

Çështja e veriut të Kosovës duket se nuk kanë përfunduar ende, sot në orët e para të mëngjesit është bllokuar rruga magjistrale Mitrovicë-Leposaviq nga një grup i pakënaqur i punëtorëve të Odës Ekonomike të Serbisë në Kosovë.

Sipas medieve beogradase, rreth njëzet punëtor të këtij institucioni paralel, kanë dal për të protestuar në fshatin Rudar, tek vendi ku është i vendosur kryqi në mes të rrugës.

Agjencia Beta raporton se puntorët janë ngritur në protestë për shakak të  mosmarrjes së rrëgës prej 11 muajsh për shkak të statusit të pazgjidhur të ndërmarrjes në të cilën janë të punësuar.

“Bllokada po bëhet për shkaqe ekonomike, sepse jemi në prag të ekzistencës sonë” citon Beta punëtorët që vazhdojnë të protestojnë në Rudar.

“Nëse çështja, e pagave tona si dhe statusi i kompanisë, nuk zgjidhen së shpejti, atëherë do të radikalizojnë protestat dhe bashkë me anëtarët e familjeve tona do të bllokojmë kryqëzime tjera në veri të Kosovës”, kanë shtuar punëtorët.

Zyra e Serbisë për Kosovën u ka premtuar zgjidhje sa më të shpejtë të problemit.

/Sonila Qazimi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Chance of Shiu!
16°/5°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
13°/-1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Pjesërisht vranët
13°/3°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Chance of Shiu!
8°/-2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
10°/1°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Clear
14°/3°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Overcast
11°/2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Pjesërisht vranët
7°/-4°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Clear
8°/-3°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr