BlackBerry prezantoi modelin Z30

0

BlackBerry prezantoi dje zyrtarisht telefonin i cili bazohet në versionin e ri të sistemit operativ të kompanisë, BlackBerry 10.

Smartofoni Z30 i cili është pajisur me sistem operativ të Blackberry, 10.2. Ai ka një ekran me rezolucion 1280×720, 5 inç Super AMOLED që e zë gjithë hapësirën e modelit.

BlackBerry Z30 posedon ekranin e ndjeshëm në

prekje me diagonalen prej 5 inç në Super AMOLED dhe procesorin me 1.7GHz quad core.

Smartfoni ka gjithashtu një procesor me dy bërthama 1.7 GHz me një GPU me katër bërthama Adreno 320, 2 GB RAM, një antenë e një gjenerate të re që jep lidhje cilësore në sinjale të dobëta dhe një bateri 2880mAh.

BlackBerry Z30 do të mbështetet në BlackBerry 10.2, ndërsa pajisja posedon edhe dëgjueset stereo dhe zërin e BlackBerry Natural.

Telefoni përmban edhe teknologjinë e re të antenës e cila është e dizajnuar që të ofrojë sinjal më të mirë të zërit, edhe në zonat ku i njëjti është më i dobët.

Bateria e Z30 është me 2,880 mAh, e cila u mundëson përdoruesve deri në 25 aktivitet. Telefoni i ri i BlackBerry-të do të debutojë fillimisht në tregun britanik, edhe pse detajet për çmimin e pajisjes ende nuk është bërë i ditur.

/Sonila Duka/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here