Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Biznesmenët, ulet besimi te ekonomia shqiptare

Biznesmenët, ulet besimi te ekonomia shqiptare

0 Komentet 🕔17.05.2013 - 12:29

Biznesi amerikan është me pak optimist për kushtet që ofron sot ekonomia shqiptare krahasuar me një vit më parë. Anketa e dhomës Amerikane të Tregtisë ka dalë në konkluzione që tregojnë përkeqësim të treguesve, nga ku 100 për qind që merrej si referencë në kushtet ideale ka rënë në 40.48 për qind.

Indeksi i vitit 2013 tregon se 56 për qind e bizneseve mendojnë se rënia ekonomike do të vazhdojë edhe këtë vit. Ndërkohë që është rritur perceptimi negativ për fenomene si burokracitë apo korrupsioni.

Dhoma Amerikane e Tregtisë përveç përkeqësimit ka parë përmirësim tek disa aspekte kryesore. Nga anketa del se të anketuarit patën një perceptim pozitiv për faktorët si rendi dhe siguria në vend, infrastruktura, furnizimi me energji dhe prona private.

/Erilda Sulika/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on January 18, 2018
Clear
11°/2°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 19, 2018
Overcast
13°/8°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2018
Shiu!
13°/6°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on January 18, 2018
Clear
8°/4°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 19, 2018
Shiu!
12°/-1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 20, 2018
Pjesërisht vranët
6°/-1°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on January 18, 2018
Clear
7°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on January 19, 2018
Clear
8°/1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2018
Chance of Shiu!
9°/1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr