Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Bizneset, falen gjobat e marra prej 1 marsit deri më 31 gusht

Bizneset, falen gjobat e marra prej 1 marsit deri më 31 gusht

0 Komentet 🕔21.02.2014 - 10:52

Ministria e Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë dhe Sipërmarrjes ka hartuar një projekt i cili parashikon të falë të gjithë gjobat e bizneseve të cilët janë gjobitur nga data 1 mars deri më 31 gusht.

Projekti është firmosur nga ministri Arben Ahmetaj, ndërkohë Ministria e Financave ka nisur diskutimet dhe pritet që drafti të kalojë për miratim në Këshillin e Ministrave.

Nga falja përjashtohen të gjitha ato detyrime të vënë në masën e gjobave gjatë kontrolleve.

Në nenin 5 “Përjashtimet nga falja” të këtij projektligji thuhet se “Përjashtohet nga falja cdo dënim administrativ (gjobë) i përcaktuar në nenin 3 të këtij projektligji”.

/Shkëndije Çurri/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr