Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Beder



Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Biznes forum i Maqedonisë dhe Shqipërisë

Biznes forum i Maqedonisë dhe Shqipërisë

0 Komentet 🕔18.12.2013 - 13:30

Biznes forumi i Maqedonisë dhe Shqipërisë është në kuadër të programit IPA për bashkëpunim ndërkufitar midis këtyre dy vendeve dhe projektit “Përmirësimi i biznes bashkëpunimit në rajonin ndërkufitar”.

Ky forum është në kuadër të të vizitës treditore të biznes-delegacionit nga rajoni i Korçës, i organizuar nga lidhja e Odave Ekonomike të Maqedonisë.

Lidhja e Odave Ekonomike kumtoi se do të organizohen takime të drejtpërdrejta midis kompanive të Maqedonisë dhe atyre të Shqipërisë me qëllim të krijimit të mundësisë që kompanitë e Maqedonisë të realizojnë kontakte të drejtpërdrejta me kompanitë nga Shqipëria dhe fillimin e një bashkëpunimi të suksesshëm afarist.

Është paralajmëruar edhe fjalimi i përfaqësuesve të Agjencisë për investime të huaja dhe promovimin e eksportit të Republikës së Maqedonisë, të Vetëqeverisjes Lokale Tetovë dhe Lidhjes së Odave ekonomike të Maqedonisë.

/Enkeleda Cami/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 19, 2018
Chance of Shiu!
12°/8°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 20, 2018
Shiu!
13°/7°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 21, 2018
Chance of Shiu!
15°/7°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on February 19, 2018
Bore! Showers
2°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 20, 2018
Bore!
1°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 21, 2018
Bore!
2°/-1°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 19, 2018
Shiu!
8°/3°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 20, 2018
Chance of Shiu!
8°/3°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on February 21, 2018
Overcast
9°/4°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr