Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Bien të ardhurat në Portin e Vlorës

Bien të ardhurat në Portin e Vlorës

0 Komentet 🕔07.01.2014 - 14:40

Treguesit ekonomik dhe të ardhurat e mbledhura nga Porti i Vlorës janë ulur ndjeshëm. Gjatë tre viteve të fundit të ardhurat në këtë port, një nga portet më të mëdhenjë në jug të vendit. kanë pësuar ulje në masën 100% krahasuar me një vitë më parë. Në periudhën 11 mujore,  janar-nëntor  të vitit 2013 të ardhurat kanë qenë në masën 60 për qind.

Drejtori i Portit të Vlorës, Xhevahir Çeloaliaj ka deklaruar se është duke u punuar për futjen e operatorëve të rinj në portin e Vlorës, të cilët do të kryejnë linjën Vlore-Igumenicë-Brindizi me qëllim eliminimin e vonesave dhe nisjen në kohë të pasagjerëve.

Ndërkoh treguesit ekonomikë të Portit të Vlorës aktualisht  janë duke shënuar rritje  pas përfshirjes në pagese të parkingut, mënyrë që më parë nuk ka funksionuar.

/Enkeleda Cami/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
14°/6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore! Showers
-1°/-4°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Clear
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
6°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Bore!
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore!
1°/-4°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214