Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Bien të ardhurat në Portin e Vlorës

Bien të ardhurat në Portin e Vlorës

0 Komentet 🕔07.01.2014 - 14:40

Treguesit ekonomik dhe të ardhurat e mbledhura nga Porti i Vlorës janë ulur ndjeshëm. Gjatë tre viteve të fundit të ardhurat në këtë port, një nga portet më të mëdhenjë në jug të vendit. kanë pësuar ulje në masën 100% krahasuar me një vitë më parë. Në periudhën 11 mujore,  janar-nëntor  të vitit 2013 të ardhurat kanë qenë në masën 60 për qind.

Drejtori i Portit të Vlorës, Xhevahir Çeloaliaj ka deklaruar se është duke u punuar për futjen e operatorëve të rinj në portin e Vlorës, të cilët do të kryejnë linjën Vlore-Igumenicë-Brindizi me qëllim eliminimin e vonesave dhe nisjen në kohë të pasagjerëve.

Ndërkoh treguesit ekonomikë të Portit të Vlorës aktualisht  janë duke shënuar rritje  pas përfshirjes në pagese të parkingut, mënyrë që më parë nuk ka funksionuar.

/Enkeleda Cami/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr