Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Bie monopoli i Rinasit, së shpejti aeroporte të rinj

Bie monopoli i Rinasit, së shpejti aeroporte të rinj

0 Komentet 🕔05.05.2015 - 10:17

Shumë shpejt Rinasi mund të mos e ketë më i vetëm  ekskluzivitetin e fluturimeve në Shqipëri duke i hapur kështu rrugën e liberalizimit të tregut ajrorë si edhe hapjes njëkohësisht të aeroporteve të Kukësit dhe atyre në Jug të vëndit.

Ky  lajm është bërë i ditur nga Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Tregëtisë dhe Sipërmarrjes, Arben Ahmetaj në Komisionin e Veprimtarisë Prodhuese, gjatë diskutimeve për pr/ligjin për turizmin. Ministri Arben Ahmetaj ka shtuar se brënda 2 muajve do të hiqet ekskluziviteti i fluturimeve. Një gjë të tillë e ka deklaruar pak ditë më parë edhe ministri i Transporteve Edmond Haxhinasto, i cili u shpreh shumë optimist se së shpejti do të arrihet një marrëveshje që ekskluziviteti mbi qiellin e Shqipërisë të hapet duke ofruar më shumë shërbime për qytetarët shqipëtarë.

Deri më tani si pasojë e detyrimit kontratual për të përdorur një aeroport të vetëm, biletat e fluturimeve për qytetarët shqiptarë ishin shumë më të shtrenjta se ato të vëndeve të rajonit. Një masë e tille pritet të afrojë drejt Shqipërisë edhe kompanitë e mëdha që aplikojnë tarifa shumë më të ulëta.

/Rovena Mydini/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Overcast
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Clear
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-2°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-5°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214