Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Bie importi i çimentos, shkak prodhimi vendas dhe kriza në ndërtim

Bie importi i çimentos, shkak prodhimi vendas dhe kriza në ndërtim

0 Komentet 🕔13.08.2013 - 12:11

Importi i çimentos po bie vazhdimisht. Gjatë gjashtë mujorit të parë të këtij viti shifrat e importit ranë në 1.5 miliardë lekë.

Shkaku kryesor për këtë është rritja e prodhimit të çimentos në vend. Aktualisht në Shqipëri punojnë 4-5 kompani të cilat plotësojnë nevojat e vendit me çimento por edhe eksportojnë jashtë vendit.

Megjithatë, shkak për këtë është bërë edhe kriza në sektorin e ndërtimit dhe ulja e kërkesës së brendshme për çimento.

Krahasuar me një vit më parë, importi këtë vit ka rënë me 45%. Ndërsa në periudhën 2009-2013 ulja shkoi në 70%.

/Romina Qama/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
10°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Mostly Cloudy
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
1°/-8°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214