Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Bie importi i çimentos, shkak prodhimi vendas dhe kriza në ndërtim

Bie importi i çimentos, shkak prodhimi vendas dhe kriza në ndërtim

0 Komentet 🕔13.08.2013 - 12:11

Importi i çimentos po bie vazhdimisht. Gjatë gjashtë mujorit të parë të këtij viti shifrat e importit ranë në 1.5 miliardë lekë.

Shkaku kryesor për këtë është rritja e prodhimit të çimentos në vend. Aktualisht në Shqipëri punojnë 4-5 kompani të cilat plotësojnë nevojat e vendit me çimento por edhe eksportojnë jashtë vendit.

Megjithatë, shkak për këtë është bërë edhe kriza në sektorin e ndërtimit dhe ulja e kërkesës së brendshme për çimento.

Krahasuar me një vit më parë, importi këtë vit ka rënë me 45%. Ndërsa në periudhën 2009-2013 ulja shkoi në 70%.

/Romina Qama/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 20, 2018
Shiu!
13°/7°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 21, 2018
Chance of Shiu!
15°/7°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on February 22, 2018
Overcast
16°/7°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 20, 2018
Bore!
2°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 21, 2018
Bore!
2°/0°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 22, 2018
Bore!
2°/-1°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 20, 2018
Chance of Shiu!
9°/3°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 21, 2018
Chance of Shiu!
9°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 22, 2018
Chance of Shiu!
11°/5°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr