Berisha uron Bashën për fitoren

0

Menjehere pas shpalljes se rezultateve  të votimit për kreun e Partisë Demokratike, Kryeministri  Berisha ka uruar Lulzim Bashën për fitoren.  Kryeministri në detyrë ka postuar urimin e tij në rrjetin social ‘’facebook’’ ku i ka shprehur  kreut të ri të PD-së, urimet e tij më të përzemërta.

Mesazhi  i tij vijonte:

“Urimet me te perzemerta kryetarit te ri te PD, z.Lulzim Basha!

Te dashur miq, ju ftoj te urojme te gjithe se bashku sukseset me te medha kryetarit te ri te PD, z.Lulzim Basha, i cili u zgjodh dje me nje mbeshtetje plebishitare nga anetarsia e PD. Lulzim Basha eshte historia e suksesit te te riut shqiptar ne liri dhe qe i ka bere sherbime te ëmuara PD, vendit dhe kombit te tij. Ju ftoj te punojme fort e me perkushtim nen udheheqjen e liderit tone per nje fillim te ri e te fuqishem te PD, vendimtar per fitoren e ardhshme te saj, integrimin dhe zhvillimin e Shqiperise! Sb”

/Elta Liksenaj/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here