Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Berisha: Të lirohen zyrat e kryeministrisë deri më 31 gusht

Berisha: Të lirohen zyrat e kryeministrisë deri më 31 gusht

0 Komentet 🕔29.08.2013 - 10:21

Kryeministri në detyrë Sali Berisha ka lëshuar një urdhër të brendshëm, përmes të cilit i kërkon stafit politik të lirojë zyrat për pasardhësit e majtë deri më 31 gusht.

Sipas burimeve nga kryeministria, urdhërin Berisha ia ka kumtuar shefes së protokollit, Nadia Qesja, për t’ia përcjellë më pas të gjithë stafit politik.

Në urdhër për të lënë zyrat përfshihen këshilltarët dhe drejtorët, por jo pjesa tjetër e administratës civile të Kryeministrisë.

Ndërkohë që mësohet se i gjithë stafi që i drejtohet urdhëri i brendshëm ka nisur punën për mbledhjen e dokumentacionit dhe përgatitjen e dosjeve që do t’u lihen pasardhësve të rinj, gjë e cila nënkupton dorëheqjen e njerëzve politikë që kanë punuar për vite me radhë për kryeministrin Berisha.

Herë pas here kryeministri e ka akuzuar pasardhësin e tij dhe qeverinë e re për një staf të paaftë dhe të rrethuar nga injorantë, por pavarësisht kësaj ai ka vendosur t’ia lërë të gjitha gati mbi tryezë kryeministrit Rama.

/Elona Tereziu/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 23, 2018
Thunderstorm
25°/16°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 24, 2018
Chance of a Thunderstorm
24°/15°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on May 25, 2018
Clear
29°/16°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 23, 2018
Chance of a Thunderstorm
26°/14°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 24, 2018
Chance of a Thunderstorm
25°/14°
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 25, 2018
Thunderstorm
26°/14°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 23, 2018
Chance of a Thunderstorm
27°/13°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 24, 2018
Chance of a Thunderstorm
24°/12°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on May 25, 2018
Clear
27°/13°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr