Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Berisha-Ramës: Fundi yt do jetë në ujërat e Lanës!

Berisha-Ramës: Fundi yt do jetë në ujërat e Lanës!

0 Komentet 🕔30.03.2017 - 14:23

Ish-kryeministri Sali Berisha, gjatë fjalës në cadrën e protestës së Partisë Demokratike në ditën e 41-të saj, paralajmëroi kryeministrin Edi Rama, se ai meriton të kalbet gjithë jetën në burg.

Berisha ka qenë më i ashpër se kurrë, teksa theksoi për Ramën se përveç burgut, ka edhe një alternative. “I bindur të jesh se me lecka do krehësh dhe do përfundosh në ujërat e Lanës aty ku e ke vendin”, tha Berisha.

Duke e kujtuar që t’i marrë këto ditë si ditë mëshire, ai ka theksuar se dy janë rrugët e vetme të Ramës.

“Ta ketë të qartë se në cdo moment që të vendosin këta qytetarët këtu, ky bulevard do ketë qindra mijëra. Merri këto ditë si ditë mëshire që ti nuk e meriton. Të them si ditë mëshire, se duhet ta kesh të qartë, fundi yt është ose burgu ose fataliteti, rrugë tjetër nuk ke”.

Ish kryeministri ka paralajmëruar prerë edhe punonjësit e administratës të mos zbatojnë formularin për të cilët janë urdhëruar për zgjedhjet, pasi nëse e bëjnë do të qërrohen.

“Qëndroni punonjës të denjë të ligjit dhe jo zagarë të krimit, çakenj të Edi Ramës”, tha Berisha.

E. L.

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E shtunë E diel
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on September 22, 2017
Pjesërisht vranët
21°/11°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on September 23, 2017
Clear
24°/12°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on September 24, 2017
Pjesërisht vranët
26°/13°
Sot E shtunë E diel
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on September 22, 2017
Clear
20°/8°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on September 23, 2017
Clear
22°/10°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on September 24, 2017
Shiu!
19°/9°
Sot E shtunë E diel
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on September 22, 2017
Pjesërisht vranët
20°/6°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on September 23, 2017
Clear
24°/8°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on September 24, 2017
Pjesërisht vranët
26°/11°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr