Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Berisha: Rama të hajë ngjalat, ne vazhdojmë

Berisha: Rama të hajë ngjalat, ne vazhdojmë

0 Komentet 🕔11.04.2013 - 13:41

Kryeministri Sali Berisha zhvilloi sot një takim me banorët e komunës së Kasharit, të cilëve u premtoi se qeveria e drejtuar prej tij do të marrë të gjitha hapat e nevojshëm për zhvillimin dhe modernizimin e mëtejshëm të zonave rurale.

Në takimin me banorët e kësaj zone ai nuk la pa “thumbuar” edhe kryetarin e opozitës shqiptare. “Le t’i lëmë Ramës të hajë ngjalat dhe ne të merremi me investimet”, theksoi z. Berisha, duke shtuar se Edi Rama la 250 km rrugë dhe rrugica të pashtruara kur u largua prej drejtimit të Bashkisë së Tiranës.

Kryeministri premtoi vendosjen e një harte digjitale në lidhje me pronësinë e tokës. Ai u shpreh se do të autorizojë kryetarët e komunave për të shpërndarë certifikatat mbi pronësinë e tokës.

Kryeministri Sali Berisha përgëzoi banorët e Kasharit për zhvillimin ekonomik të kësaj komune, që sipas tij ka lënë mbrapa edhe shumë qytete me emër. “Kashari është shndërruar në qendrën numër 9 më të madhe ne vend për nga ana ekonomike”, theksoi ai.

Kryeministri Sali Berisha e mbylli takimin me banorët e Kasharit duke premtuar se gjatë katër viteve të ardhshme zonat rurale do të kenë zhvillim infrastrukturor të njëjtë me qytetet. /Erta Troci/

 

berisha

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
14°/6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/2°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-2°/-4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Bore!
-1°/-7°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Ice Pellets
1°/-3°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214