Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Berisha: Rama mashtroi, energjia rritet me 20 %

Berisha: Rama mashtroi, energjia rritet me 20 %

0 Komentet 🕔06.10.2014 - 08:50

Ish-Kryeministri i vendit, Sali Berisha akuzon Kryeministrin Edi Rama për fshehjen e rritjes së çmimit të energjisë elektrike. Këtë akuzë ish-kreu i qeverisë e ka bërë përmes një postimi në “Facebook” duke e cilësuar të hidhur rritjen e çmimit me 20% dhe për ketë bën përgjegjës Edi Ramën. Sipas tij Rama nuk e mbajti premtimin e për heqjen e TVSH. Për këtë rritje të çmimit të energjisë Berisha akuzoi Ramën duke u shprehur se qytetarët po përballen me çmime të larta të energjisë në faturat aforfe.

“Lajm i hidhur. Rritet me 20% çmimi i energjise, nga Rama qe premtoi ulje me 20% te çmimit te saj

Te dashur miq, shqiptaret sot paguajne energjine me çmim me te larte se te gjithe te tjeret ne rajon. Fundi i ketij viti ishte i parashikuar te niste ulja e çmimit te energjise, pasi Edi Rama premtoi se do te hiqte TVSH-ne per energjine, pra do te ulte me 20% çmimin e saj, por mashtroi. Ai po rrit me 20% çmimin e saj dhe ka rikthyer per 180 mije familje shqiptare faturen aforfe duke i detyruar keto familje te blejne energjine me çmim tre here me te larte sesa kryeministri dhe ministrat e tij. Rama po rrit çminin e energjise per te mbuluar me parate tuaja humbjen dhe vjedhjen prej 3.2 miliard dollare qe ai i shkaktoi vendit me marreveshjen me ÇEZ-in si dhe vjedhjet e administrates se tij te pagesave te energjise nga qytetaret.

Rritja e çmimit te energjise eshte nje barre tjeter e rende mbi supet e lodhura te qytetareve shqiptare, te cilet nuk duhet kurre te pranojne nje barre te tille te rende. Potesta dhe vetem protesta “RAMA IK” eshte shpetimi nga kalvari i taksave, varferise, papunesise dhe mjerimit qe sjell rritja e tyre! “, shkruan Berisha në Facebook

/Objektiv.al/

 

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 25, 2018
Shiu!
9°/1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 26, 2018
Chance of Shiu!
6°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 27, 2018
Bore!
5°/-4°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on February 25, 2018
Bore! Showers
-4°/-11°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 26, 2018
Bore!
-6°/-10°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on February 27, 2018
Bore! Showers
-6°/-16°
E mërkurë E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 12:00 PM CET on January 03, 2018
Shiu!
10°/0°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 12:00 PM CET on January 04, 2018
Pjesërisht vranët
9°/-3°
It is forcast to be Clear at 12:00 PM CET on January 05, 2018
Clear
7°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr