Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Berisha: Qeveria ‘’Rama’’ nuk njeh ligje

Berisha: Qeveria ‘’Rama’’ nuk njeh ligje

0 Komentet 🕔23.08.2013 - 13:10

Kryeministri Berisha ka komentuar sërish mbledhjen  dyditore të qeverisë Rama në Vlorë, ku vetëm një ditë më parë ai e quajti atë si antikushtetuse.

Në një koment të tij në facebook, Berisha ka deklaruar se mbledhja e qeverisw Rama u karakterizua nga slogane dhe vendime Leniniste.

Në lidhje me slogani e Ramës, “Detyrat janë tonat, pushteti është i popullit”, Berisha ka shkruar “Ky slogan leninist nuk doli nga varri i diktatorit Hoxha, por nga Piktori dështak pas parodisë së Ujit të Ftohtë”.

Sipas Berishës, vendimi më i rrezikshëm i qeverisë së re është ai për prishjen e ndërtimeve pa leje, pasi socialistët nuk njohin ligj dhe se rradha për prishje do të jetë e shtëpive me leje të qytetarëve.

“Vendimi i tretë i parodisë ishte prishja (jo vetëm e ndërtimeve pa leje çka është detyrim ligjor) e ndërtimeve me leje,pra me veprime antiligjore do të shembin ligjin”,  shkruan Berisha në rrjetin social facebook.

/Elona Tereziu/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr