Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Berisha: Me mandatin e tretë marrim statusin për në BE

Berisha: Me mandatin e tretë marrim statusin për në BE

0 Komentet 🕔29.05.2013 - 13:29

Berisha përfundon turin e tij elektoral në qytetin e Peqinit me prezantimin e kandidatit demokrat, Dashnor Sula, duke u premtuar atyre që brenda dy viteve të mandatit të tretë do t’u mundësojë atyre lidhjen direkte me Tiranën.

“Katër vitet që vijnë do asfaltojmë çdo rrugë, rrugicë në rrethin e Peqinit dhe në qarkun  Elbasanit. Do të dyfishojmë bizneset. Do të trefishojmë grantet për fermerët. Do të rimbursojmë me para në dorë TVSH-në e të gjitha makinerive, plehrave, kimikateve, fidaneve që do përdorin në ferma”, – theksoi kreu i mazhorancës.

Kreu i PD-së tha se në katër vitet e ardhshme Integrimi i Shqipërise në familjen e madhe Evropiane do të bëhet realitet shumë shpejt. “Zotohem se mandatin e tretë do të marrim statusin e vendit kandidat, i cili shoqërohet me qindra milionë euro. Do hapim negociata për vend anëtarë në BE”, – u shpreh z. Berisha.

Gjithashtu, Sali Berisha, nuk la pa përmendur dhe kandidatin e PS-së në Peqin, Alfred Pezën, ku u shpreh se në kohen kur ai çirrej për regjimin, e shoqja e tij punonte me mua si drejtoreshë. Vota nuk u jepet këtyre njerëzve, që nuk kanë kanë interesa të tjera veç atyre personalë.” – nënvizoi Berisha gjatë fjalës së tij.

/Armela Ago/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Shiu!
14°/5°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Chance of Shiu!
13°/2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
14°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Bore!
2°/-1°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Overcast
3°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore!
1°/-3°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Pjesërisht vranët
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Mostly Cloudy
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
3°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214