Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Berisha: Elbasan – Tiranë vetëm 20 minuta

Berisha: Elbasan – Tiranë vetëm 20 minuta

0 Komentet 🕔26.05.2013 - 18:07

Kryeministri Berisha përuroi sot rikonstruksionin e rrugës Drizë-Poroçan në rrethin e Gramshit. Në këtë përurim Berisha paralajmëroi gjithashtu edhe hapjen e autostradës Tiranë-Elbasan, brenda 2 ose 3 javëve të ardhshme.

“Kjo rrugë u shërben 11 mijë banorëve. Do të bëjë të mundur që banorët e këtyre fshatrave të nxjerrin prodhimet e tyre shumë më me lehtësi në tregun e Gramshit, Elbasanit dhe shumë shpejt edhe në tregun e Tiranës, 20 minuta nga Elbasani. Rruga është një investim prej 331 milionë lekë dhe bën të mundur realisht zhvillimin e të gjitha potencialeve të kësaj zone. Në rrethin e Gramshit kemi investuar dhe do të investojmë derisa të asfaltohet edhe kilometri  i fundit i rrugëve të këtij rrethi”, – u shpreh kryeministri Berisha.

/Sidorela Jança/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 25, 2018
Shiu!
9°/1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 26, 2018
Chance of Shiu!
6°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 27, 2018
Bore!
5°/-4°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on February 25, 2018
Bore! Showers
-4°/-11°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 26, 2018
Bore!
-6°/-10°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on February 27, 2018
Bore! Showers
-6°/-16°
E mërkurë E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 12:00 PM CET on January 03, 2018
Shiu!
10°/0°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 12:00 PM CET on January 04, 2018
Pjesërisht vranët
9°/-3°
It is forcast to be Clear at 12:00 PM CET on January 05, 2018
Clear
7°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr