Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

BE i kërkon presidentit të Ukrainës, lirimin e  Tymoshenkos

BE i kërkon presidentit të Ukrainës, lirimin e Tymoshenkos

0 Komentet 🕔05.10.2013 - 10:48

Bashkimi Europian i ka  kërkuar presidentit të Ukrainës, Yanukovych të falë ish-kryeministren e burgosur, Yulia Tymoshenko.  Kërkesa është bërë nga ish-presidenti i Parlamentit Evropian, Pat Cox, dhe  ish-presidenti polak, Aleksander Keasnjeski. Tymoshenko  është dënuar me shtatë vjet burgim në vitin 2011, për krime që lidhen me një marrëveshje të gazit me Rusinë, në vitin 2009. Që nga viti 2010, një sërë akuzash të tjera kriminale rëndojnë mbi Tymoshenkon.

Pas burgosjes ajo ka hyre dy herë në grevë urie, si shenjë proteste ndaj vendimit të Gjykatës për burgosjen e saj. Tymoshenko vetë dhe avokatët e saj i kanë quajtuar akuzat si absurde dhe me qëllime dashakeqe nga kundërshtarët e saj politikë.

    Dy ministra të tjerë të qeverisë së saj, Yuri Lutsenko dhe Heorhiy Filipchuk, janë dënuar po ashtu me burg.

/Elta Liksenaj/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
12°/-1°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
11°/1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Shiu!
11°/4°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
4°/-3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Pjesërisht vranët
5°/-5°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Mostly Cloudy
2°/-3°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
2°/-8°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
3°/-8°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Pjesërisht vranët
1°/-5°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214