Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

BE cakton 3 nëntorin për zgjedhjet  lokale të Kosovës

BE cakton 3 nëntorin për zgjedhjet lokale të Kosovës

0 Komentet 🕔24.06.2013 - 10:24

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Edita Tahiri ka  njoftuar dje se 3 nëntori është vlerësuar në Bruksel si datë e përshtatshme për mbajtjen e zgjedhjeve lokale në Republikën e  Kosovës.

Sipas Tahirit, kjo datë është propozuar nga Bashkimi Evropian dhe se duhet mbështetur edhe nga partitë opozitare të cilat e kanë përkrahur dialogun për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Tahiri ka thënë  se institucionet e Kosovës duhet ta vlerësojnë këtë dakordim të BE-së që zgjedhjet lokale të mbahen më 3 nëntor dhe në fund të marrin një vendim.

 

 

/ Elta Liksenaj /

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr