Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

BBC: Pas Shqipërisë destinacioni i mundshëm Franca

BBC: Pas Shqipërisë destinacioni i mundshëm Franca

0 Komentet 🕔15.11.2013 - 15:18

Protestat e qytetarëve shqiptarë kundër armëve kimike siriane kanë gjetur pasqyrim edhe në mediat e huaja.

BBC shkruan se qindra protestues të shoqërisë civile u mblodhën para parlamentit dhe godinës së qeverisë dhe kërkojnë që t’i thuhet jo armëve kimike siriane. Ndër të tjera BBC shkruan në faqen zyrtare në internet edhe për vendin pritës të këtyre lëndëve helmuese.

Nëse  Shqipëria i thotë jo armëve kimike, sipas BBC-së, mundësia tjetër për transportimin e  1 mijë ton gaz sarin dhe agjentë të tjerë vdekjeprurës është Franca.

Ndërkohë sipas BBC arsenali i armëve dhe lëndëve helmuese luftarake të Basha al-Assad është nën kontrollin ndërkombëtar në portin e Latakias në pritje të marrjes së destinacionit se ku do të zhvendosen.

/Erilda Sulika/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Overcast
10°/3°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Chance of Shiu!
15°/8°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
15°/6°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Pjesërisht vranët
3°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore!
-1°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-4°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Mostly Cloudy
2°/-6°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Ice Pellets
2°/-2°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/0°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214