Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Bashkia e Tiranës, PS sondazh popullor ndërmjet Majkos, Tahiri dhe Kodheli

Bashkia e Tiranës, PS sondazh popullor ndërmjet Majkos, Tahiri dhe Kodheli

0 Komentet 🕔08.10.2014 - 09:15

 

Partia Socialiste nis përgatitjet për zgjedhjet lokale 2015, për Bashkinë e Tiranës. Për këtë zgjedhje PS ka bërë një sondazh me qytetarët e Tiranës, ku po mblidhen preferencat për kandidatët e mundshëm në këtë garë. Kandidatët të përcaktuar nga PS janë ministra e Mbrojtjes Mimi Kodheli, ministri i Brendshëm, Simir Tahiri dhe ish-kryeministri, Pandeli Majko.

Po ashtu qytetarët janë telefonuar përmes numrave fiks për të dhënë preferencën e tyre ndërmjet kandidatëve. Këto janë përgatitjet që po organizon PS përmes një sondazhi popullor për zgjedhjen e kandidatit për Bashkinë më të madhe në vend.

Në të tre kandidaturat e përzgjedhura është e dukshme se kryeministri Rama ku përzgjedhur kandidatë me reputacion në Tiranë. Pandeli Majko, ish-kryeministër, i pari i PS në zgjedhjet e 23 qershorit, ndër të paktët deputetë që ka hapur zyrën e tij në Njësinë Bashkiake Nr.5.  Ministri i Brendshëm, Sajmir Tahiri, për të cilin Rama ka vlerësime maksimale për performancën e tij në këtë detyrë. Ndërsa Mimi Kodheli, ministria e Mbrojtjes ka një përvojë të mirë në drejtimin e pushtetit vendor.

/Objektiv.al/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
14°/6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/2°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Clear
0°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-2°/-5°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Bore!
-1°/-7°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Ice Pellets
1°/-3°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214