Bashkëshortja e nënoficerit: Autori i atentati në ish-Bllok s’është Balla

0

Bashkëshortja e Ndriçim Ballës, i akuzuar për vrasjen e Majlinda Hoxhës dhe plagosjen e Elton Fushës pak ditë më parë në zonën e ish-Bllokut i ka kërkuar autoriteteve vendase zbardhjen e të vërtetës.

Sipas të burimeve të policisë, u mësua se nënoficeri i Shkollës së Bashkuar mbrëmjen e 9 shtatorit, qëlloi mbi ndaj Fushën i cili ndodhej në shoqërinë e Hoxhës, duke i marrë jetën kësaj të fundit të vdekur.

39-vjeçari Fusha, i kishte një detyrim monetar prej 25 mijë lekësh ndaj vëllait të atentatorit dhe kjo ka qenë arsyeja e hapjes së zjarrit ndaj tij, bën me dije policia.

Por nga ana tjetër bashkëshortja e tij, Vaje Balla thotë se policia ka ushtruar presion mbi bashkëshortin e saj dhe vëllanë e tij në mënyrë që ai të pranojë krimin në një kohë kur autori i vërtetë i ngjarjes gjendet i lirë.

/Sonila Qazimi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here