Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Bashkëshorti denoncon gruan për dhunë

Bashkëshorti denoncon gruan për dhunë

0 Komentet 🕔23.08.2013 - 10:48

Një qytetar ka bërë një denoncin në Policinë e Tiranës duke thënë se gruaja e tij, ushtron dhunë fizike dhe psikologjike në sy të pesë fëmijëve të mitur. Shtetasi Konstandin Z. nga  Dibra ka kërkuar urdhër mbrojtje nga Gjykata e Tiranës.

Ai, gjatë denoncimit të tij, ka thënë se gruaja e akuzon se nuk është i aftë  të mbajë familjen dhe të punojë. Kostandini ka thënë se çdo ditë  jeton nën presionin psikologjik dhe kercënimeve nga gruaja e tij.

Gjykata ka lëshuar një urdhër mbrojtje  për z.Kostandin dhe i ka kërkuar gruas së tij, të mos e cënojë direkt apo indirekt , të mos komunikojë dhunshëm me bashkëshortin dhe fëmijët e saj. Gjykata gjithashtu i ka kërkuar asaj që të largohet nga banesa dhe të mos i afrohet  në një distancë prej 100 metrash.

/Ariana Saraçi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr