Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Basha uron për ditën e parë të shkollës, nga gjimnazi “Sami Frashëri”

Basha uron për ditën e parë të shkollës, nga gjimnazi “Sami Frashëri”

0 Komentet 🕔16.09.2013 - 08:44

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, në ditën e parë të vitit shkollor 2013-2014 ka vizituar gjimnazin “Sami Frashëri”, shkollë ku ka mbaruar edhe vetë të mesmen. Pas një vizite të shkurtër nëpër klasa, Basha ka shprehur urimet e tij për nxënësit dhe prindërit e tyre.

“Jemi këtu në një nga gjimnazet më të njohura dhe më të mirë jo vetëm në Tiranë po në të gjithë Shqipërinë. I uroj të gjithëve një vit të mbarë dhe të suksesshëm arsimor”, ka thënë Basha.

Në deklaratën e tij ai ka shtuar se Bashkia e Tiranës ka marrë masat edhe këtë vit për një hap tjetër cilësor për arsimin e fëmijëve. “Do të arrijmë standardet europiane në shkolla. Ndërtimin e ndërtesave të reja shkollore dhe pajisjen me të gjithë bazën materiale. Janë në ndërtim 9 palestra të reja dhe 25 laboratorë për të gjithë shkollat në kryeqytet. Edhe njëherë iu uroj të gjithë nxënëvse dhe prindërve të tyre një vit të mbarë arsimor”, ka thënë në fund të fjalimit kryebashkiaku Lulzim Basha.

/Sonila Qazimi/

 

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 18, 2018
Chance of Shiu!
16°/7°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 19, 2018
Shiu!
13°/8°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 20, 2018
Shiu!
13°/7°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 18, 2018
Bore!
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 19, 2018
Bore!
2°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 20, 2018
Bore!
2°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 18, 2018
Chance of Shiu!
10°/3°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 19, 2018
Shiu!
8°/3°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 20, 2018
Chance of Shiu!
7°/3°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr