Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Basha përmbyll fushatën,tërhiqet Olldashi

Basha përmbyll fushatën,tërhiqet Olldashi

0 Komentet 🕔22.07.2013 - 08:18

Anëtarët e Partisë Demokratike do të votojnë sot për zgjedhjen e liderit të ri. Kandidatët Lulzim Basha dhe Sokol Olldashi kanë zhvilluar fushatë intensive për dy javë, ku kanë prezantuar platformat e tyre.

Në një prononcim në rrjetin social “Facebook” Olldashi  ka lajmëruar se nuk do të zhvillojë fushatë përmbyllëse pasi sipas tij, dy fushata paralelisht do të duken si ndarje ndërmjet demokratëve.

“Miqtë e mi, sot kisha lënë një takim në pallatin e sportit “Asllan Rusi” në Tiranë, por e anulova, sepse mu duk jo e bukur për PD-në që paralelisht të zhvilloheshin dy takime në të njëjtën kohë. Do dukej si një ndarje demokratesh dhe ne nuk kemi nevojë për asgjë të tillë. Ju ftoj nesër të merrni pjesë në votim dhe të votoni projektin tim për rikthimin e shpejtë të PD-së në shumicë. Ju falënderoj të gjithëve”, shkruan Olldashi.

Ndërsa kryebashkiaku i Tiranës Lulzim Basha, ka organizuar takimin përmbyllës, ku ka shprehur mirënjohje për të gjithë demokratët. Ai kujtoi se rezultati i 23 qershorit s’ishte ai që pritej dhe dëshirohej, por se me organizimin e ri, PD-ja do të rikthehet shumë shpejt në mazhorancë. Në të gjithë vendin janë ngritur rreth 57 qendra votimi, që do të hapen në orën 8 të mëngjesit, e do të mbyllen në 19.00.

Numërimi i votave është parashikuar të zhvillohet në Pallatin e Kongreseve në Tiranë.

 

/ Elta Liksenaj /

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Overcast
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Clear
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Bore! Showers
-2°/-10°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214