Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Basha: Nëse Rama na ka harruar, do ia kujtojmë!

Basha: Nëse Rama na ka harruar, do ia kujtojmë!

0 Komentet 🕔16.07.2013 - 13:33

Kandidati për Kryetar në Partinë Demokratike, Lulzim Basha, duke ju kërkuar besimin dhe votën demokratëve për ta nxjerrë sërish në opozitë, prezantoi platformën e tij në Shkodër, Koplik, Fushë-Arrëz, Pukë, Vau i Dejës dhe Bushat.

Në fjalën e tij përpara demokratëve Basha tha:

“Rama na njeh mirë, nëse na ka harruar, do ia kujtojmë! Kush të ka mundur një herë di dhe do të mundë përsëri. Sot, ndodhem ndodhem para jush, në këtë moment të veçantë, i përulur para kontributit tuaj historik, për t’ju drejtuar në përballjen tjetër me kryesocialistin, Përballje që do ta fitojmë, për ta nxjerrë edhe një herë në opozitë dhe për të rikthyer në pushtet Partinë Demokratike të Shqipërisë.”

Duke vlerësuar kontributin e çdo anëtari të partisë demokratike ndër vite, Basha u Shpreh:

“ Nuk do të ngurrojmë që sistemin “një anëtar, një votë”, ta përdorim për çdo mendim të anëtarëve të PD, për çdo vendim që do të merret këtej e tutje. Partia Demokratike do të njohë dhe kthejë në vlerësim kontributin historik të çdo anëtari të Partisë Demokratike”.

Basha duke sjellë në vëmendje se premtimet e mazhorancës aktuale të kryesuar nga Partia Socialiste, janë vetëm mashtrime, u kërkoi demokratëve kontributin e tyre për të marrë në dorë fatin e vendit.

 

/Bekim Bici/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
9°/2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
10°/-2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
11°/-1°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Overcast
-3°/-5°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-9°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
1°/-8°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore!
-1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-3°/-8°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-10°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214