Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Basha nënshkruan fondin e garancisë, më shumë punësim për të rinjtë

Basha nënshkruan fondin e garancisë, më shumë punësim për të rinjtë

0 Komentet 🕔22.08.2013 - 10:45

Kryetari i bashkisë Lulzim Basha, ka firmosur sot një marrëveshje me Bankën Kombëtare Tregtare, për vendosjen e një fondi në dispozicion  të gjithë atyre të rinjve që duan të hapin biznese në Tiranë.

Kjo kredi  prej 1 milion dollarësh do të ketë interes dy deri në tre herë më të ulët se ai ekzistues së treg dhe do të mund të përfitojnë të gjithë të rinjtë e moshës 23-35 vjeç, banues në Tiranë.

Sipas Bashës ky projekt është në vazhdën e nismave të Bashkisë së Tiranës, për të nxitur zhvillimin e biznesit dhe rritur vetëpunësimin e të rinjve vend.

Nga kjo nismë nuk do përfitojnë vetëm bizneset e reja por edhe ato ekzistuese dhe të palicensuara.
/Elona Tereziu/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr