Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Basha nënshkruan fondin e garancisë, më shumë punësim për të rinjtë

Basha nënshkruan fondin e garancisë, më shumë punësim për të rinjtë

0 Komentet 🕔22.08.2013 - 10:45

Kryetari i bashkisë Lulzim Basha, ka firmosur sot një marrëveshje me Bankën Kombëtare Tregtare, për vendosjen e një fondi në dispozicion  të gjithë atyre të rinjve që duan të hapin biznese në Tiranë.

Kjo kredi  prej 1 milion dollarësh do të ketë interes dy deri në tre herë më të ulët se ai ekzistues së treg dhe do të mund të përfitojnë të gjithë të rinjtë e moshës 23-35 vjeç, banues në Tiranë.

Sipas Bashës ky projekt është në vazhdën e nismave të Bashkisë së Tiranës, për të nxitur zhvillimin e biznesit dhe rritur vetëpunësimin e të rinjve vend.

Nga kjo nismë nuk do përfitojnë vetëm bizneset e reja por edhe ato ekzistuese dhe të palicensuara.
/Elona Tereziu/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
9°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Pjesërisht vranët
13°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Chance of Shiu!
11°/0°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Bore!
0°/-3°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore! Showers
0°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore! Showers
-3°/-6°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
2°/1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore!
4°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore!
-1°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214