Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Basha: Mazhoranca përgjegjëse për refuzimin e statusit

Basha: Mazhoranca përgjegjëse për refuzimin e statusit

0 Komentet 🕔18.12.2013 - 13:42

Paketa fikale do largojë investitorët e huaj

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka bërë sërish përgjegjëse të drejtpërdrejtë mazhorancën për refuzimin e statusit të kandidatit për Shqipërinë.

Duke i cilësuar si të pafalshme deklaratën e kryeministrit Rama se nuk ka rëndësi data për marrjen e statusit, kreu i opozitës shtoi se mazhoranca me revanshin ndaj administratës publike dëmtoi procesin.

“Maxhoranca nuk po reflekton siç duhet për humbjen e statusit të Bashkimit Europian. Humbja e statusit është përgjegjësi e drejtpërdrejtë e maxhorancës.Maxhoranca me revanshin ndaj administratës dëmtoi procesin. Është e pafalshme që  kryeministri Rama thotë se nuk ka rëndësi data kur e marrin statusin. Data me rëndësi, pasi humbim shumë, jo vetëm për proceset, por edhe për mbështetjen ekonomike” tha Basha.

Ndërkohë në ditën e dytë të takimeve për projektbuxhetin, Basha ka theksuar se buxheti është bërë në fshehtësi e pa asnjë konsultim me grupet e interesit dhe në dëm të biznesit dhe të shqiptarëve.

“Taksa e sheshtë, jo vetëm e ka justifikuar veten, por e ka tejkaluar pritshmërinë, sepse shifrat vijnë nëvitet më të vështira me efektet më të egra të krizës që përfshiu botën dhe rajonin.  Nuk janë arritje në kushtet me erën e mbare, port ë një furtunë të vërtetë ekonomike”tha Basha.

Sipas tij, ajo që shihet është krejt e kundërta, pasi vetëm në tatim fitimim shihet një rritje prej 50 përqind që do të sjellë pasoja shumë negative dhe do të zhdukë vendin nga harta e investimeve të huaja.

Kreu i PD-së, gjithashtu ka ftuar edhe njëherë sot shumicën qeverisëse të jetë e pranishme në tryezat konsultive që bëhen me biznesin dhe grupet e interesit për projektbuxhetin e prezantuar në shkelje të ligjit në Kuvend.

/ Rovena Dupi/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
9°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Pjesërisht vranët
13°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Chance of Shiu!
11°/0°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Bore!
0°/-3°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore! Showers
0°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore! Showers
-3°/-6°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
2°/1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore!
4°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore!
-1°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214