Basel-Schalke, si u zhvillua aksioni kundër “Gaspromit” (VIDEO)

0

Ndeshja  e dy ditëve më parë midis Basel-it dhe Schalke-s, përveç rezultatit pozitiv të gjërmanëve jashtë fushe shënoi edhe një ngjarje tjetër picante. Ata që panë ndeshjen ishin dëshmitarë të një aksioni të grupeve për mbrojtjen e ambientit kundër sposorit të Schalkes, gjigantit rus të gazit, Gasprom. Në tabelën e varur në tribunë kryesore bëhet thirrje: “Gasprom mos ndot arktikun”. Por si u organizua ai aksion? Në videon që po paraqesim më poshte, gjenden filmime nga kasketa e njërit prej aktivistëve, nga e cila jepen detaje më të shumta.

 

/Objektiv.al/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here