Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

BARCELONA DOMINON EL-CLASIKO-N

BARCELONA DOMINON EL-CLASIKO-N

0 Komentet 🕔23.04.2017 - 23:26

Katalanasit dominojnë ndeshjen në transfertë në Santiago Bernabeu ku fituan me rezultatin 2-3 ndaj Realit te Madridit. Madrilenët shënuan të parët në minutën e 29 me Casemiro, por gjithçka u barazua në minutën e 33 me një gol të Leo Messit. Pjesa e parë u mbyll në barazim edhe pse lojën e dominuan vendasit.
Në pjesën e dytë loja ndryshoi në favor të ekipit të Barcelonës. Ivan Rakitiç në minutën e 73 kalon në avantazh përsëri katalanasit. Avantazhi nuk zgjati shumë pasi madrilenët barazojnë rezultatin në minutën e 85 me një gol të James Rodriguez.  Kur dukej se gjithcka do të mbyllej në barazim, në minutën e dytë të shtesës  Messi shënon përsëri për Barcelonën dhe çoi shifrat në 2-3.

Barcelona ngrihet në vendin e parë në La LIGA, me 75 pikë,  edhe Reali i Madridit është me pikë të barabarta por me një ndeshje më pak të luajtur. Gara për titullin e La LIGA-s bëhet më e fortë midis dy rivalëve kryesorë Barcelonës dhe Realit të Madridit.

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Overcast
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Clear
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-2°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-5°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214