Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Barca, Real dhe Sevilja fitore të detyrueshme

Barca, Real dhe Sevilja fitore të detyrueshme

0 Komentet 🕔02.04.2017 - 12:59

Sot do të luhen ndeshjet e javës së 29-të La Ligas, ku tre ekipet kryesuese do të  kërkojnë  fitoren.

Fitorja e këtyre ndeshjeve është  një detyrim për të 3 ekipet për të ndjekur hapin e njëra-tjetrës  në  klasifikim. Me fitoren e arritur mbrëmjen e kaluar Atletiko Madridi është  ngjitur përkohesisht në  vendin e tretë duke lën pas Seviljan me -1 pikë

Sevilja do të  luaje sot në  mesditë  kunder Sporting Gijon i cili gjendet në  zonën e nxehtë  të  renditjes, pasi gjendet në  vendin e parafundit. Sevilja nuk duhet të  gaboje në  këtë  ndeshje e cila duket e lehtë  në  letër por që  do të  jetë  fusha e gjelbërt e cila do të  vendosë.

Ekipi nga kryeqyteti, Reali i Madridit do të  presë  në  “Bernabeu” ekipin e Alaves. Në këtë ndeshje nuk diskutohet fitorja e kësaj ndeshje pasi cdo rezultat tjetër do ishte negative për ta, pasi qendron vetëm +2  nga Barcelona e vendit te dytë.

Në  12 takimet e fundit midis tyre, Reali ka fituar 10, ka barazuar një dhe ka humbur një ndeshje tjetër. Ndërkaq ekipi i Alaves ndodhet në  një  pozite mjaft të  mirë  duke u renditur në  vendin e 10.

Ne oren 20:45 Barcelona do të  presë  në  “Kamp Nou” Deportivo La Coruna. Katalanasit do ta luajnë  këtë  ndeshje pa yllin e tyre Lionel Messi, i cili do të  mungojë  për shkak kartonash. Luis Enrique ka lënë pushim edhe qendër mbrojtësin Pique pasi pati një  muaj të  ngarkuar me ekipin dhe me kombëtaren spanjolle.

Në 5 ndeshjet e fundit Deportivo i ka sjellë  shumë  probleme Barcelonës, ku ka arritur të  fitojë  një ndeshje, ka barazuar 2 dhe ka humbur 2. Barcelonës nuk i lejohet të  gabojë  në  shtëpi pasi do ti jepte fund gares së  tyre për titullin kampion.

Gentian Duka

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
9°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Pjesërisht vranët
13°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Chance of Shiu!
11°/0°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Bore!
0°/-3°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore! Showers
0°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore! Showers
-3°/-6°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
2°/1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore!
4°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore!
-1°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214