Barça në sulm për David Luiz

0

Pas dështimit të planit A për të afruar në skuadër mbrojtësin brazilian , Tiago Silva, Barcelona ka gati planin B i cili është bashkëkombasi i mbrojtësit të PSG, David Luiz.

Pas refuzimit të ofertës nga Tiago Silva, Barcelona ka hedhur sytë nga nga kampionati Anglez.  29 milionë euro është e gatshme të derdhë Barcelona në arkat e klubit Anglez, çelesi për të marrë shërbimet e mbrojtësit.

David Luiz i cili aktualisht është nën urdhrat e “Happy One”, Murinjos por që ky i fundit nuk është i bindur për aftësitë mbrojtëse te 26 vjeçarit dhe sipas mediave Angleze është i gatshëm ta shesë atë.

David Luiz shihet si zëvëndësuesi ideal i Karles Pyjol. Duke pasur parasysh moshën e kapitenit të Barcelonës dhe dëmtimit që ai ka bërë dy vitet e fundit, Braziliani mund ta sfidojë atë për vendin duke filluar që nga dita e parë e sezonit.

/Klajdi Lleshi/

 

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here