Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Ban Ki Moon: 100 000 të vdekur nga lufta në Siri

Ban Ki Moon: 100 000 të vdekur nga lufta në Siri

0 Komentet 🕔26.07.2013 - 08:14

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-Moon ka deklaruar sje  se numri total i të vdekurve nga lufta civile në Siri ka arritur në 100 mijë vetë. Pjesa më e madhe e këtyre  viktimave janë civilë.

Duke përsëritur thirrjen  për paqe, Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së tha  se luftimet duhet të ndalen si parakusht për zhvillimin në Gjenevë të një konference të posacme për bisedime.

Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry, i cili u takua në Nju Jork me anëtarë të opozitës siriane, tha se nuk ka zgjidhje ushtarake për Sirinë dhe se kërkohet rol udhëheqës për të sjellë të gjitha palët në tryezën e bisedimeve të paqes.

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia janë përpjekur të organizojnë një konferencë ndërkombëtare për paqen në Siri, ku të diskutohet ideja e një qeverie tranzicioni. Por palët në konflikt nuk duket se kanë shumë pika të përbashkëta që mundësojnë kompromis.

/Elta Liksenaj/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
12°/-1°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
11°/1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Shiu!
11°/4°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
4°/-3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Pjesërisht vranët
5°/-5°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Mostly Cloudy
2°/-3°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
2°/-8°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
3°/-8°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Pjesërisht vranët
2°/-5°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214