Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

“Ballkani është në zemër të Europës dhe e ardhmja e tij është në BE”

“Ballkani është në zemër të Europës dhe e ardhmja e tij është në BE”

0 Komentet 🕔02.01.2017 - 21:02

Shefja e Diplomacisë së BE-së, Federica Mogherini, ka bërë të ditur 12 prioritetet e Bashkimit Europian. Mes prioriteteve, ajo ka vendosur edhe integrimin europian të Shqipërisë.

Në një shkrim të botuar në blogun e saj zyrtar, Mogherini thekson se qasja e popujve të Ballkanit në tregun e punës së vendeve anëtare do të jetë një nga 12 prioritetet, ku në secilin muaj do të realizohet njëri.

Në lidhje me Shqipërinë, Mogherini përmend vizitën e saj, duke e shoqëruar edhe me një video të fjalimit të para deputetëve shqiptarë.

“Është e gjatë lista e momenteve të rëndësishme të 2016-s për raportet me Ballkanin. Kërkesa për anëtarësim e Bosnjë-Hercegovinës, hapja e kapitujve të rinj të negociatave të Serbisë, i pari “Këshill i Stabilizim Asociimit me Kosovën, miratimi i reformës në drejtësi në Shqipëri pas 6 muajsh punë e përbashkët, që hap një fazë të re të integrimit të saj në BE. Është privilegj për mua që kam folur përpara parlamentit në Tiranë. Ballkani është në zemër të Europës dhe e ardhmja e tij është në BE.  Puna vazhdon për të zbutur plagët e së kaluarës për t’ju përgjgjur kërkesës për punë, në mënyrë të integruar dhe hapja e dritës jeshile sidomos për të rinjtë e këtij rajoni”, shkruan Mogherini.

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

E premte E shtunë E diel
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on March 17, 2017
Clear
19°/6°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on March 18, 2017
Clear
19°/10°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on March 19, 2017
Pjesërisht vranët
19°/7°
E premte E shtunë E diel
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on March 17, 2017
Clear
16°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on March 18, 2017
Pjesërisht vranët
17°/6°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on March 19, 2017
Overcast
18°/6°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on April 23, 2017
Pjesërisht vranët
18°/3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 24, 2017
Clear
19°/4°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 25, 2017
Clear
22°/6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr