Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

AUV, të mbrohet konsumatori

AUV, të mbrohet konsumatori

0 Komentet 🕔19.02.2014 - 20:24

Në konferencën e organizuar me rastin e përfundimit të binjakëzimit për ushqim dhe veterinari në Kosovë, Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë (AUV) garaton produkte të sigurta për qytetarët e Kosovës nëpërmjet kontrollit të zinxhirit ushqimorë .

Qëllimi kryesor i projektit ishte kontributi në mbrojtjen e konsumatorit duke siguruar ushqim të sigurt në përputhje me standardet e BE-së dhe për të forcuar kapacitetet e AUVK-së, për të miratuar dhe zbatuar politikat dhe legjislacionin për shëndetin e kafshëve, bimëve dhe higjienën e produkteve ushqimore.

Përfaqësuës të AUV-it deklaruan se misioni i Agjencisë së Ushqimit dhe Vetreinarisë është që të siguroj zbatimin e politikave dhe legjislacionin shtetrorë në nivel të lartë të sigurisë së ushqimit.

Valdet Gjinovci, kryeshef ekzekutiv i AUV-së tha se agjencia deri më tani ka punuar në përcaktimin e rregullave të sigurisë së ushqimit duke pasur parasysh kriteret e Bashkimit Evropian.

Ky projekt u implementua në Agjencinë e Ushqimit Veterinarisë së Kosovës nga Autoriteti Shtetëror për Mbrojtjen e Konsumatorit dhe Sigurinë Ushqimore (LAVES) Saksonia e Ulët, Gjermani dhe Autoriteti i Ushqimit dhe Veterinarisë i shtetit të Lituanisë.

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 18, 2018
Chance of Shiu!
16°/7°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 19, 2018
Shiu!
13°/8°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 20, 2018
Shiu!
13°/7°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 18, 2018
Bore!
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 19, 2018
Bore!
2°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 20, 2018
Bore!
2°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 18, 2018
Chance of Shiu!
10°/3°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 19, 2018
Shiu!
8°/3°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 20, 2018
Chance of Shiu!
7°/3°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr