Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

AUV, të mbrohet konsumatori

AUV, të mbrohet konsumatori

0 Komentet 🕔19.02.2014 - 20:24

Në konferencën e organizuar me rastin e përfundimit të binjakëzimit për ushqim dhe veterinari në Kosovë, Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë (AUV) garaton produkte të sigurta për qytetarët e Kosovës nëpërmjet kontrollit të zinxhirit ushqimorë .

Qëllimi kryesor i projektit ishte kontributi në mbrojtjen e konsumatorit duke siguruar ushqim të sigurt në përputhje me standardet e BE-së dhe për të forcuar kapacitetet e AUVK-së, për të miratuar dhe zbatuar politikat dhe legjislacionin për shëndetin e kafshëve, bimëve dhe higjienën e produkteve ushqimore.

Përfaqësuës të AUV-it deklaruan se misioni i Agjencisë së Ushqimit dhe Vetreinarisë është që të siguroj zbatimin e politikave dhe legjislacionin shtetrorë në nivel të lartë të sigurisë së ushqimit.

Valdet Gjinovci, kryeshef ekzekutiv i AUV-së tha se agjencia deri më tani ka punuar në përcaktimin e rregullave të sigurisë së ushqimit duke pasur parasysh kriteret e Bashkimit Evropian.

Ky projekt u implementua në Agjencinë e Ushqimit Veterinarisë së Kosovës nga Autoriteti Shtetëror për Mbrojtjen e Konsumatorit dhe Sigurinë Ushqimore (LAVES) Saksonia e Ulët, Gjermani dhe Autoriteti i Ushqimit dhe Veterinarisë i shtetit të Lituanisë.

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 10, 2018
Pjesërisht vranët
13°/-1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
11°/-2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
9°/2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 10, 2018
Chance of Shiu!
7°/-3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
6°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
5°/-5°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 10, 2018
Bore!
4°/-4°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Clear
2°/-8°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
2°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214